Designerskie meble – dlaczego wszyscy chcą je mieć?

designerskifotel

Zaczynając temat dotyczący designerskich mebli, warto wiedzieć czym tak naprawdę jest design. To pojęcie, które jest bardzo szeroko rozumiane i często stosowane. Najprościej ujmując temat, to design odpowiadać będzie naszemu polskiemu słowu, jakim jest wzornictwo. Termin ten stosowany jest do dzieł sztuki oraz przedmiotów użytkowych i oznacza on wygląd lub projektowanie.

Jeśli mamy już nakreśloną sytuację to łatwiej będzie nam zrozumieć czym są designerskie meble i jakie cechy muszą spełniać aby mogły zostać tak nazwane. Pojawić może się podstawowy problem, czyli czy wszystkie meble są designerskie skoro posiadają konkretny, unikatowy wzór. Wszystko oczywiście jest kwestią gustu i pojęcie designerski mebel dla każdego będzie oznaczać coś innego. W moim przekonaniu mebel taki musi spełniać kilka cech. Przede wszystkim być estetycznie wykonany z najlepszej jakości materiałów oraz być funkcjonalny – tak jak np. meble na wymiar od firmy Wiking. Szczerze mówiąc nie przemawiają do mnie meble, które są piękne i udziwnione, ale nie spełniają swojej podstawowej funkcji. Mam tu na myśli np. krzesło, które wykonane jest z tak delikatnych materiałów, że nie można na nim usiąść. Przy projektowaniu należy pamiętać, że każda rzecz musi po prostu być użytkowa. Przecież mebel, który stoi i jedynie estetycznie się prezentuje tak naprawdę nie jest nikomu potrzebny, bo tylko zagraca przestrzeń.

Czy mebel designerski zawsze musi być drogi? Niekoniecznie. Jeśli mamy zmysł artystyczny i posiadamy zdolności manualne to sami możemy stworzyć coś swojego – wtedy projekt jak najbardziej może zostać uznany za designerski. Do bardzo prostych i niedrogich mebli tego typu należą meble wykonane z palet. Łóżka, stoliki czy inne elementy prezentują się niesamowicie oryginalnie, a to właśnie jedna z cech mebli designerskich, które na pierwszy rzut oka odróżniają się od produktów sieciowych.

Co jednak w sytuacji, gdy nie mamy zdolności manualnych, czasu czy ochoty aby wykonać własny mebel, a te pochodzące od projektantów są po prostu za drogie? Wcale nie musisz rezygnować ze swoich marzeń o posiadaniu oryginalnych elementów w swoim mieszkaniu czy domu – wystarczy, że skontaktujesz się z polecaną i zaufaną firmą, która zajmuje się wykonywaniem mebli na wymiar. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskasz produkt, który da Ci namiastkę luksusu i zapewni oryginalność, a to wszystko w rozsądnej i konkurencyjnej cenie.

Posiadanie designerskich mebli to nie jest aktualna moda, która panuje od niedawna. To trend, który istniał praktycznie od zawsze i rozwinął się na dobre już kilka wieków temu. Już teraz wiesz, że jeśli chciałbyś mieć unikatowy mebel to posiadasz kilka opcji na jego zdobycie. Wybór zależy wyłącznie od Ciebie i pieniędzy jakimi dysponujesz!

Tagged with:     ,

About the author /


człowiek orkiestra, nieczęsto coś pisze, często publikuje

Related Articles