Foliopaki – z jakich surowców powstają i w jaki sposób się je produkuje?

Foliopaki są nowatorską oraz wyjątkowo bezpieczną formą pakowania towarów do transportu. Tymczasem wielu osobom nazwa ta nie nasuwa żadnych skojarzeń, z tego powodu też znaczące jest to, aby wtrącić z jakich materiałów zrobione są foliopaki kurierskie i jak przebiega proces produkcyjny. Należałoby zaznaczyć, że gruntowne opisanie procesu zajęłoby sporo czasu, gdyż jest to kwestia dosyć kłopotliwa, z tego powodu też w dzisiejszym tekście dotknięte pozostaną zaledwie najważniejsze rzeczy, które umożliwią pokazać zjawisko.

Czym cechuje się polietylen?

Polieten jest plastycznym, woskowatym oraz termoplastycznym półproduktem, który nie ma żadnej barwy. To z polimeru etenu, a dokładniej z jego granulatu, robi się koperty foliowe, które cechują się hermetycznością, co przekłada się to na, iż jest to produkt hydrofobowy. Ponadto materiał ten jest odporny na wpływ minusowych temperatur oraz chemikaliów, co sprawia, że wyrób, który pokryty jest polimerem etenu jest właściwie całkowicie zabezpieczony przed destrukcyjnymi czynnikami.

Folia PE

Oczywiście z polietenu nie produkuje się kopert kurierskich, a z granulatu. Folia polietylenowa tworzy się techniką tak zwanego rozdmuchu lub również upustu przemysłowego, polega to na tym, że przez obróbkę cieplną granulki są rozpuszczane.

Jak odbywa się produkowanie koperty kurierskiej?

Przede wszystkim konieczne są do całego procesu specjalistyczne maszyny do zgrzewania, które z folii polietylenowej są w stanie wyciąć odpowiednie kształty o różnych rozmiarach. Pierwszym krokiem jest złożenie folii wykonanej z polimeru etenu na maszynie, która później składa ją we właściwy, wskazany przez nas format i zgrzewa rogi. Przygrzewanie jest szczególnie ważne, ponieważ dzięki temu mamy pewność, że z wnętrza koperty kurierskiej nic nie wyleci i nie wpuści ona jakiejkolwiek wilgoci do wnętrza. Podczas procesu zgrzewania bardzo istotne jest naturalnie to, żeby zostawić jedną stronę niezgrzaną w tym celu, by mieć możliwość zapakowania do środka towary. W niezgrzanym fragmencie koperty umieszcza się pasek z woododpornym klejem który zabezpiecza się w tym celu, by w odpowiednim momencie można go było oderwać i zabezpieczyć przesyłkę znajdującą się wewnątrz.

Pomimo tego, że foliopak wydawać się może rzeczą zwykłą i prostą do wykonania to cały proces jego powstawania wcale na to nie wskazuje. Bez profesjonalnych maszyn oraz odpowiednich półproduktów nie jesteśmy w stanie wykonać koperty kurierskiej.

Dowiedz się więcej: http://www.emgraf.pl/koperty-kurierskie.html

Tagged with:     , ,

About the author /


człowiek orkiestra, nieczęsto coś pisze, często publikuje

Related Articles