Jak kupować z głową, czyli nie wpadaj w szał zakupów

Znasz to uczucie, gdy wybierasz się do sklepu po upatrzoną sukienkę, a wychodzisz ze spódniczką, dwiema bluzkami i parą nowych butów, które wcale nie są ci potrzebne? Zaprezentujemy ci dziś w jaki sposób robić zakupy z głową, aby później nie martwić się tym, że wydaliśmy pieniądze niepotrzebnie.

Rób skrupulatne listy zakupów

Może wydawać ci się to śmieszne, ale zawsze wychodząc na zakupy – nieważne czy będzie to shopping spożywczy czy ubraniowy – zapisz na kartce czego poszukujesz i co naprawdę jest ci potrzebne. Najmniejszego sensu nie ma poddawanie się chwili i kupowanie tysiąca rzeczy, które później albo musimy wyrzucić, bo ich data ważności się skończyła, albo samotnie leżą na dnie szafy, bo nigdy ich na siebie nie założymy. Lista zakupów to podstawa i bez niej ani rusz w miasto, ponieważ inaczej dopadnie cię szał zakupowy, którego po kilku godzinach będziesz żałować.

Nie bój się zwracać

Każdemu z nas zdarza się mieć gorszy dzień i kupić rzecz, której później nie będziemy używać. Najczęściej chodzi o ubrania, które inaczej prezentowały się na nas w sklepie, a inaczej wyglądamy w nich w domu, gdy spoglądamy na swoje odbicie na spokojnie. Pamiętaj, że to żaden wstyd, aby zwrócić nieużywany towar, który posiada metkę. Twój portfel wcale nie musi cierpieć, dlatego że w niewłaściwy sposób wydałeś/aś pieniądze.

Dokładnie sprawdzaj ceny

Sklepy mają różne marże i dana rzecz w markecie czy butiku X może kosztować znacznie taniej u innego dystrybutora lub też w Internecie. Naszą poradą jest to, aby korzystać z portali internetowych, które porównują ceny produktu w różnych sklepach. Zawsze korzystamy z takiej pomocy, jeśli mamy do kupienia coś o sporej wartości, gdzie można zaoszczędzić naprawdę dużo pieniędzy. Ważną rzeczą godną zapamiętania jest to, że niższe ceny w sklepach online wcale nie oznaczają, że mamy do czynienia z podróbką czy produktem gorszego sortu – sklepy internetowe po prostu nie mają stacjonarnego lokum, które muszą opłacić i znacznie mniej kosztów wydają na reklamę.

Mamy nadzieję, że po tym artykule będziecie świadomymi konsumentami i nie dacie się zwieść atrakcyjnym reklamom czy nie poniesie was chwila, której później na pewno będziecie żałować. Rozsądne kupowanie jest cechą niezwykle ważną w dzisiejszym świecie, który przecież z każdej strony atakuje nas milionami nowych produktów.

About the author /


człowiek orkiestra, nieczęsto coś pisze, często publikuje

Related Articles