Jak robić zakupy ‚z głową’?

Zdjęcie poglądowe ludzi na zakupach

Jak robić zakupy ‚z głową’?

Nie śpiesz się

Różnorodność wszelkich produktów, jakie dostępne są we wszelkich marketach i galeriach handlowych, zdecydowanie potrafi nas nieco zdezorientować. Zapewne każdemu zdarzyła się kiedyś sytuacja, gdy po wejściu do sklepu zadał sobie pytanie: ‚Co ja właściwie miałem/am kupić?’. Nic dziwnego w tym dziwnego, podczas gdy półki w sklepach wręcz uginają się od wszelkich dóbr, już z daleka wołających: ‚Tu jestem! Chodź teraz, zdejmij mnie z tego ciasnego regału i zabierz do domu!’ Starym, dobrym sposobem na uniknięcie sytuacji, kiedy zapominamy po co przyszliśmy do sklepu są znane wszystkim kartki, ale prawdopodobnie każdy z nas jest w stanie wskazać osobę, która pędząc na zakupy, zwyczajnie zostawiła ową kartkę w domu. Jak się okazuje, cały proces naszych zakupów nie jest zależny ani od uginających się regałów, ani tym bardziej od tego, co nakreślimy na kartce papieru. Cała istota udanych zakupów zależy tak naprawdę od naszego nastawienia i silnej woli, która nie pozwoli nam na zakup dóbr, które są nam zwyczajnie zbędne.

Nie oceniaj czekolady po papierku

Fakt, że dany towar ładnie wygląda na półce, nie oznacza jeszcze, że musimy go mieć. Warto zachować zdrowy rozsądek i nie pozwolić na to, aby właściciel marketu mówił nam co mamy kupić, ponieważ to właśnie zarządzający sklepem decyduje, które produkty umieścić na regałach będących w zasięgu wzroku klienta. Podobnym przykładem są także różnego rodzaju promocje. Fakt, że gorzka czekolada, za którą nie przepadamy, jest o 10% tańsza, wcale nie oznacza, że nagle musimy stać się jej smakoszami. Nie ma ogólnej recepty, pozwalającej na rozsądne zakupy, ale umiejętność wybierania wyłącznie niezbędnych produktów, zdecydowanie może pomóc nam zaoszczędzić na porządne wakacje. Dlaczego w takim razie tymi samymi środkami mielibyśmy faszerować portfel właściciela sklepu? Kwestia nabywania zbędnych dóbr oczywiście nie dotyczy tylko produktów spożywczych. Grzechem byłoby tu pominięcie wszelkich ‚sieciówek’ oferujące coraz to modniejszą odzież. Jednak czy tegoroczna ‚moda’ faktycznie różni się znacznie od tej z poprzedniego sezonu? I wreszcie czy faktycznie wyglądamy lepiej zakładając na siebie wszelkie ‚sieciówkowe nowinki’. Każda osoba powinna zdawać sobie sprawę w jakich fasonach przede wszystkim dobrze się czuje i wyłącznie tym kierować się podczas zakupów.

Nie pędź za trendami

Dzięki umiejętności wyboru odzieży nie ‚modnej’, ale odpowiadającej naszemu sposobowi bycia, możemy nie tylko wybrać odpowiednie fasony, które idealnie dopasowują się do określonej sylwetki, ale także wyeliminować możliwość pęknięcia naszej szafy, wypełnionej ubraniami, o których już dawno zapomnieliśmy. Ponadto podczas zakupów warto zwrócić szczególną uwagę, nie na ilość zakupionych ubrań, ale na ich jakość, dzięki czemu dłużej będziemy mogli cieszyć się nabytą odzieżą i ostatecznie i tak zmniejszymy wydatki. Kierując się powyższymi czynnikami, wpływającymi na praktyczne zakupy, zapewne każdy może cieszyć się z wyboru odpowiednich dóbr i uniknąć wyrzutów sumienia, spowodowanych wydatkami większymi od tych, które sobie zaplanował.

Tagged with:     ,

About the author /


człowiek orkiestra, nieczęsto coś pisze, często publikuje

Related Articles