Jak zamontować taśmę klejącą na dyspenser?

Dyspensery do taśm samoprzylepnych to dzisiaj narzędzia, które znajdują się w licznych przedsiębiorstwach. Są to najczęściej różnego rodzaju magazyny, w których praktycznie każdego dnia zaklejane są kartony. Oprócz tego, dyspensery są wykorzystywane w biurach, gdzie także stanowią bardzo przydatny element wyposażenia. Należy również podkreślić, iż na zakup dyspensera decyduje się też wiele osób prywatnych, które poszukują najlepszych ułatwień wspierających proces pakowania.

Dyspensery do taśm klejących – zalety

Dlaczego dyspensery są tak chętnie używane? Przede wszystkim z uwagi na ich praktyczność, gdyż w dużej mierze przyspieszają wykonywaną przez nas pracę. Wystarczy jeden prosty ruch, aby w mgnieniu oka zakleić karton, paczkę, list, albo też inne rzeczy, w których musi być zastosowana taśma. Jest to więc urządzenie, które faktycznie ułatwia codzienną pracę wielu osobom.

Co niezwykle istotne dyspensery są także wyjątkowo proste w obsłudze. Dzięki odpowiedniej konstrukcji są one stabilne i pozwalają nam szybko i sprawnie użyć taśmy, odcinając ją w prosty sposób jedną ręką. Urządzenia te posiadają też ergonomiczny kształt, przez co z łatwością możemy je trzymać w dłoni i korzystać z nich nawet przez długi czas.

Zakładanie taśmy na dyspenser

Przymocowanie nowej taśmy klejącej na dyspenser nie jest skomplikowane, a więc z wyzwaniem tego typu da sobie radę bez wyjątków każdy. Nawet pracownik mniej doświadczony w zaklejaniu przesyłek bez żadnych trudności będzie umiał zamontować rolkę taśmy na dyspenser, kiedy zajdzie taka potrzeba.

W pierwszym kroku taśmę zakładamy na kołowrotek, lekko ją przyciskając. Tak, aby jej kartonowa część w pełni oparła się na skrzydłach kołowrotka. Pamiętajmy przy tym, żeby nową taśmę zamontować w taki sposób, aby strona z klejem była skierowana w kierunku nożyka, którym będziemy ją cięli.

Kiedy już to zrobimy odsuwamy nożyk na dół i rozciągamy fragment taśmy w taki sposób, aby przyczepił się on do części dyspensera znajdującej się nad nożykiem. Odkładamy nożyk z powrotem w prawidłowej pozycji i dyspenser jest przygotowany do użycia.

About the author /