Nowatorskie narzędzia reklamowe

Za każdym razem kiedy wybieram się na szoping do sklepu to rozumiem, iż jestem zobowiązana wziąć ze sobą reklamówkę Dlaczego tak robię? Nie z powodu że trudno mi wydać tych kilkunastu pieniędzy na torbę foliową ale ponieważ, iż nie chcę robić coraz większego kłopotu naszej matce naturze. W kuchni mam dodatkową szafkę, która wypchana jest biodegradowalnymi reklamówkami z folii Niekiedy są one pokryte pstrokatymi grafikami, które od razu polepszają mi Kto nie preferowałby wydawać pieniędzy w gronie ulubionego Psa Guffiego
W minionym roku przedstawione zostało prawo, które informuje, iż wszelkie reklamówki foliowe rozdawane w marketach mają być specjalnie płatne. Do tej pory każdy, kto chodził na szopping dostawał torby foliowe bezkosztowo co łączyło się z ich szerokim zużyciem. Według wykonanych badań ilość zużytych toreb foliowych na poszczególną osobę wynosiła 198 rocznie, co jest ilością niezwykle dużą.

Dzięki przedstawionym przepisom i zwiększeniu się świadomości ludzi zaczęły pojawiać się firmy, które postanowiły zmienić coś w tymże temacie. Jaki sens miałaby produkcja reklamówek powstałych z towarów niebezpiecznych dla środowiska? Wtedy wprowadzone zapisy prawne nie realizowały swojego założenia w stu procentach gdyż jak pozytywnie wpłynąć na środowisko naturalne miałoby tylko zmniejszenie liczby reklamówek, które tworzone są ze szkodliwych substancji? Stąd też, podążając za najmodniejszymi stylami, postanowiłem zacząć korzystać wyłącznie z toreb, które zrobione są z biowchłanialnych materiałów.

Pamiętam dobrze, że przedstawienie opłat za zrywki w hipermarketach spotkało się na początku z mocnym oburzeniem i niezrozumieniem. Ludzie sprzeciwiali się, czemu teraz ktoś każe im ponosić opłaty za coś, co od zawsze było bezpłatne. Na szczęście jednak istotna część ludzi natychmiast przekonała się, iż to nie tylko godny pożałowania pomysł ale niewątpliwie warta uwagi kampania społeczna. W różnych regionach świata już znacznie wcześniej został przedstawiony taki przepis jednak cieszę się, że przyszedł on w końcu również do Polski. Jak to się zwykło mówić: lepiej późno niż wcale.

Obecnie całkowicie eliminowane są z rynku przedsiębiorstwa, które zajmują się wykonywaniem toreb foliowych z substancji niekorzystnych dla matki natury Jako zapalony miłośnik ekologii cieszę się tymże faktem niezmiernie, gdyż to właściwie mała rzecz, jaka może dużo zmienić. Rzecz ta przypomina mi nie tak odległą przeszłość gdy to przedstawione zostały żarówki energooszczędne. Początkowe niezrozumienie także było spore, na szczęście wszyscy bardzo dobrze kojarzą już, iż to małe poświęcenie, ale wielki krok w drodze o pieczę nad własną ziemią. Mam nadzieję, iż w krajowym prawie pokaże się dużo więcej takich wpisów i nowelizacji, które sprawiają, że planuję zostać w polskim fantastycznym regionie i upajać się spokojnie prowadzonym żywotem zgodnie z prawami natury.

About the author /


Related Articles