Parę zastosowań dla taśmy klejącej

Taśma klejąca to podstawowy element do wykorzystania przy biurku. Poprzez jej wykorzystanie da się zlepić materiałytego wymagające. Są takie sytuacje, że taka taśma przydaje się bardziej niż klej. To jednakże podstawowe jej zastosowanie. Co jeszcze można z nią zrobić?


Taśma klejąca z pominięciem podstawowego posiada także wykorzystanie niekonwencjonalne, ale niezmiernie przydatne na przykład w domu. Popularne są specjalne rolki do czyszczenia odzieży. Jeżeli w domu ktoś posiada dużo taśmy klejącej, nie musi jej wyrzucać. Można z niej wykonać taką szczotkę, która przysłuży się do oczyszczania ubrań.


Taśmę klejącą da się także zastosować do zebrania potłuczonego szkła. Dzięki niej bez urazów można posprzątać cały nieporządek.
Taśma klejąca sprawdzi się również w dziedzinie kosmetycznej. Przyklejając ja do stopy, można usunąć uciążliwe brodawki. Wielogodzinne zatrzymanie jej na brodawce naruszy wrzód. Potem trzeba wetknąć nogę do wody i zetrzeć brodawkę pumeksem. Skoro już jesteśmy w tematyce kosmetycznej – taśma przyda się jeszcze do wyczyszczenia pilnika do piłowania paznokci. Trzeba tylko nałożyć ją na niego i mocno usunąć. Brud odejdzie w zapomnienie.
W domu przyda się również w postaci lepu na owady prostej budowy. Trzeba tylko ją rozwinąć i powiesić na odpowiedniej wysokości. Muchy przykleją się tak samo jak do tradycyjnego lepu.
Sposobów na wykorzystanie taśmy klejącej jest wiele. Potrzeba tylko odrobinę pomyśleć technicznie, żeby zastosować ją w oryginalny sposób.

Przygotowanie: taśma z logo

About the author /


Related Articles