Składane meble, czyli sposób na zaoszczędzenie przestrzeni

Murphy_bed

Ciasne, ale własne to bardzo znane powiedzenie, które odnosi się do posiadanej przestrzeni mieszkalnej. Czasem niestety nie możemy pozwolić sobie na ogromny metraż mieszkania, dlatego też inwestujemy w mieszkania niewielkie, takie jak np. kawalerki. W takiej sytuacji musimy wykazać się sporym wyczuciem lub skorzystać z pomocy profesjonalnego projektanta wnętrz, który pozwoli nam na zaprojektowanie naszej przestrzeni w taki sposób, żeby kolokwialnie mówiąc nie zagracać jej.

Mieszkania z niewielkim metrażem posiadać mogą swój własny, przyjemny klimat, którego niekiedy czasem brak jest wielkim przestrzeniom. Dużo łatwiej jest stworzyć ciepłe wnętrze na niewielkim metrażu, niż mając do dyspozycji loft lub ogromne mieszkanie w kamienicy. Jak jednak zaaranżować przestrzeń, żeby była ona funkcjonalna, a jednocześnie po prostu prezentowała się estetycznie? Z pomocą przyjść mogą nam meble typu 2 w 1 lub meble składane – takie jak można wykonać na wymiar w Dagama Meble.

#1 Półkotapczan

To opcja, którą pamiętać możemy jeszcze z domów czy mieszkań naszych dziadków, ponieważ kiedyś był to naprawdę częsty trend. Aktualnie jednak znaleźć można setki nowoczesnych projektów tego typu w sklepach sieciowych lub skorzystać z usług firmy, która zajmuje się wykonywaniem mebli pod wymiar. Półkotapczan polega na tym, że łączy w sobie dwie funkcje – w dolnej części znajduje się łóżko, a powyżej są szafki i półki. Mebel do spania jest chowany w ścianę dzięki czemu zyskuje się bardzo dużo wolnej przestrzeni.

#2 Kanapa zamiast łóżka

Na stojące, nieskładane łóżko pozwolić mogą sobie osoby, które posiadają na tyle dużo pomieszczeń w swoim mieszkaniu, że są w stanie jedno zaadaptować na sypialnię. Jeśli jednak Twoje miejsce wypoczynku znajduje się np. w salonie lub po prostu musisz połączyć swój gabinet z sypialnią to warto jest pomyśleć o składanej kanapie. Dzięki temu rozwiązaniu w dzień, kiedy miejsce do spania nie jest Ci potrzebne, śmiało możesz złożyć kanapę i korzystać z niej w formie wypoczynkowej – wypić kawę, przeczytać książkę czy popracować na laptopie. Jeśli zaś nadchodzi wieczór i chcemy wygospodarować miejsce do spania to wystarczy, że nasz mebel rozłożymy i łóżko gotowe!

#3 Stolik składany ścienny

Stolik w kuchni jest czymś, bez czego trudno się obyć. Oczywiście wiadomo, że niekoniecznie musimy w tym pomieszczeniu jeść czy pić porannej kawy, jednak bardzo dużo ludzi tak właśnie robi. W sytuacji, gdy nie mamy innego pomieszczenia, typu jadalnia, w którym bylibyśmy w stanie spokojnie zjeść to warto jest pomyśleć właśnie o składanym stoliku. Przykręcony do ściany, wraz z chowaną nóżką jest czymś absolutnie genialnym. Jeśli nie jest nam potrzebny to wystarczy, że złożymy go i automatycznie nasz mebel sam ułoży się na ścianie, nie zabierając nam dodatkowej przestrzeni.

Wszystkie meble składane dostępne są w renomowanych meblarskich sklepach sieciowych, ale równie świetną opcją jest po prostu skorzystanie z usług ekipy, która wykonuje meble na wymiar.

Tagged with:     ,

About the author /


człowiek orkiestra, nieczęsto coś pisze, często publikuje

Related Articles