Wylewki anhydrytowe w domu i apartamencie

posadzki anhydrytowe

Posadzka jest jednym spośród najważniejszych elementów remontu. Częścią składową stanowiącą o jej trwałości jest wylewka. Profesjonalnie zrealizowana wylewka musi być wolna od spękań, niechropowata, wytrzymała na obciążenia a do tego relatywnie szybko schnąć. W przypadku ogrzewania spod paneli wylewka musi przenosić ciepło instalacji cieplnej.

Perfekcyjnie równe i gładkie podłogi

Własnością wylewki anhydrytowej jest prawie perfekcyjnie równa a do tego gładka powierzchnia. Płynna konsystencja wylewki anhydrytowej dodaje jej faktyczne właściwości samopoziomujące, co pozwala otrzymać doskonale równe oraz gładkie posadzki. Wykonanie wylewki jest wyjątkowo nieskomplikowane. Bynajmniej nie wymaga używania specjalnych narzędzi, dlatego można ją przygotować własnoręcznie, redukując przy tym koszty prac remontowych. Na powierzchni wylewki anhydrytowej nigdy nie powstaje warstwa spieku, innymi słowy nie wymaga ona specjalnego szlifowania.

posadzki anhydrytowe

Szybki okres realizacji

Wylewkę anhydrytową realizuje się bardzo bezproblemowo oraz szybko. Cykl budowy apartamentów uległ w ostatnich latach wyraźnemu skróceniu. Zarówno inwestor jak i budowlaniec szuka metody, która ułatwia zrealizowanie założonego celu przy jak najszybszym czasie realizacji. Zaimplementowanie wylewki anhydrytowej zapewnia opcję wykonania rozległych powierzchni w krótkim okresie czasu i przy zaangażowaniu dość niewielkich sumptów robocizny.

Szybki okres wysychania

Szczególnie znaczącą cechą charakterystyczną wszystkich wylewek anhydrytowych jest krótki okres suszenia. Zależny on jest od trzech podstawowych elementów: gramatury wylewki, temperatury pomieszczenia plus ruchów powietrza. Doskonałe właściwości wytrzymałościowe wylewek anhydrytowych sprawiają, iż jesteśmy w stanie wykonywać je w mniejszych warstwach (np. na powłoce styropianu wystarczy tylko 35 milimetra – jeśli chcesz zastosować inne grubości, kliknij – wylewki anhydrytowe – dowiedz się więcej). Wylewki anhydrytowe w odróżnieniu od cementowych nie wymuszają okresu konserwacji. Przekłada się to na to, że zaraz po 2 dniach od wylania da radę pomieszczenie wietrzyć, tworząc przeciągi.

Podsumowując, nieduża grubość a także możliwość stosunkowo prędkiego wietrzenia sprawiają, że czas wysychania wylewek anhydrytowych ulega gwałtownemu skróceniu w zestawieniu do tradycyjnych wylewek cementowych. W temacie wylewek anhydrytowych zbudowanych na ogrzewaniu podpodłogowym czas suszenia jest jeszcze krótszy, gdyż już 7 dób licząc od wylania można włączyć nagrzewanie (wylewki tradycyjne po 28 dobach). Krótszy czas schnięcia wylewki oznacza opcję szybszego zapoczątkowania działalności okładzinowych, innymi słowy skrócenie czasu zakończenia budowy.

Tagged with:     , ,

About the author /


człowiek orkiestra, nieczęsto coś pisze, często publikuje

Related Articles