Zmiana koloru auta – oklejanie automobilu

próbnik kolorów

Często przydarza się, że kupiony przez nas pojazd po poprzednim właścicielu bynajmniej nie ma utęsknionego odcienia, jednak nabyliśmy go ponieważ był w doskonałym stanie i posiadał lepsze wnętrze. Nieraz nawet nabywając nowiusieńki automobil lista możliwych barw karoserii potrafi wydawać się niezadowalająca. Wtedy z pomocą przybędzie nam folia do całkowitego obklejenia automobilu.

Pokrywanie auta folią to coraz popularniejsza także w naszym kraju forma odmiany odcienia samochodu. Rokrocznie tworzy się jeszcze więcej punktów, które potrafią profesjonalnie zamontować folię samochodową. Ów środek tuningu przyszedł naturalnie z krajów bardziej rozwiniętych, gdzie jest obecnie wyjątkowo popularny. Tam obywatele stosunkowo łatwo zrozumieli, że jest to banalniejszy prędszy i przystępniejszy sposób na całkowitą odmianę samochodu.

Jak więc wygląda owo wyklejenie? Arkusze folii są umieszczane na odpowiednio przygotowaną detergentami karoserię auta. W kosztowniejszych wersjach montażu auto rozkładane jest z nieskomplikowanie demontowalnych fragmentów nadwozia jak drzwi, oświetlenie, migacze, lusterka itd. Oczywiście folię da radę nałożyć i bez obnażania karoserii, choć demontaż elementów pozwala na swobodniejsze oraz doskonalsze wkomponowanie fragmentów folii i z tego powodu wyższą jakość wykończenia przeprowadzonej zmiany. Profesjonalne warsztaty umieją tak przeprowadzić proces wtórnego składania że jakość złożenia nadwozia jest porównywalna z fabryczną.

Skoro auto jest roboczo przygotowane, następuje przyklejenie folii. Stanowi to proces stosunkowo trudny, bowiem folia posiada nikłą grubość (od 50 do 100 tysięcznych części centymetra) i ma szczególnie mocny klej. W dłuższej perspektywie stanowi to o doskonałej jakości transformacji, ale zasadniczo komplikuje montowanie. Jakby tego było mało folia przyklejana jest wielkopowierzchniowymi arkuszami, tak aby nie było widać śladów łączenia na fragmentach karoserii i całość była absolutnie harmonijna. Trzeba dostrzec jak ważne w przebiegu naklejania są realia termiczne. Temperatura bywa dokładnie wskazana w specyfikacji producenta folii, natomiast po skończeniu oklejania auto potrzebuje zostać właściwie ogrzane.

Po skończeniu, w wypadku odpowiednio przeprowadzonej operacji, skutek umie być wspaniały. Z zewnątrz nie da się określić, że auto jest obklejone. Istotnym jest również fakt kilkuletniej (często nawet 10 – letniej) gwarancji na wykonane przeróbki.

współautor: Top Przeprowadzki

Tagged with:     ,

About the author /


człowiek orkiestra, nieczęsto coś pisze, często publikuje

Related Articles